Uzależnienie od alkoholu jest niemal niemożliwe do samodzielnego zwalczenia. Ma ono charakter zarówno psychiczny, jak i fizyczny. Ten pierwszy przejawia się bardzo silną chęcią sięgnięcia po alkohol, drugi potrzebą jego spożycia, która warunkuje prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Uzależniony organizm nie jest w stanie normalnie działać bez przyjęcia odpowiedniej dawki tzw. procentów. To właśnie stanowi powód, który uniemożliwia samodzielne wyleczenie się z tej choroby. Sprawdźmy, jak można leczyć alkoholizm w ramach NFZ.

Bezpłatnie
Alkoholizm to poważna choroba, która może dotknąć każdego, bez względu na płeć, wiek, pochodzenie, wykonywany zawód czy status materialny. Nieleczona może prowadzić do śmierci. Dlatego, usługa leczenia alkoholizmu w ramach NFZ jest bezpłatna. Oznacza to, że zarówno metody stacjonarnej terapii, jak i ambulatoryjnego leczenia przysługują każdemu, nawet osobom nie posiadającym ubezpieczenia. Nie jest wymagane skierowanie od lekarza. Pacjent musi wykazać jedynie silną motywację i chęć zwalczenia nałogu oraz przyznanie się do występowania problemu. Skierowania wymaga chęć podjęcia leczenia w całodobowym ośrodku leczenia uzależnień.

Przebieg leczenia
Większość leczenia rozpoczyna proces detoksu, którego zdaniem jest oczyszczenie organizmu z toksyn i zwalczenie jego przyzwyczajenia do obecności alkoholu. Jest to działanie niezbędne w przypadku dłuższego braku abstynencji przed. Drugim krokiem jest diagnoza stawiana przez lekarza z poradni uzależnień lub psychiatrę. Zgodnie z jej postanowieniami, pacjent zostaje kierowany do poradni lub na oddział szpitala psychiatrycznego. Terapia ma znamiona psychoterapii, opiera się na grupowym wsparciu, a jej głównym założeniem jest uświadomienie choremu skali problemu i psychiczne oduczenie spożywania alkoholu. Nierzadko stosuje się zabiegi pomocnicze, jakim jest np. wszywka esperal. Jej obecność maksymalnie potęguje nieprzyjemne fizyczne skutki spożywania alkoholu. Napoje procentowe w połączeniu z obecnością tej substancji wywołują wyjątkowo silne i trudne do wytrzymania bóle głowy, nudności i inne dysfunkcje organizmu. Ma to na celu wspomożenie motywacji pacjenta do pozostawania w abstynencji na zasadzie lęku przed nieprzyjemnymi objawami.

Jeśli poszukujesz wsparcia w sprawie nałogów – nasza idealna klinika na pewno Ci pomoże. Gorąco zapraszamy już dzisiaj, gdzie możesz ostatecznie uwolnić się od nałogu. Fachowcy, którzy pracują z uzależnionymi nienagannie zdają sobie sprawę z tego, w jaki sposób pomagać oraz co czynić, by w razie problemów uratować osobę uzależnioną. Kurujemy od narkomanii, depresji, pijaństwa i wielu innych przypadłości, które niszczą ludzkie organizmy. Świetnie wiemy, jak radzić sobie z nałogami, gdzie tkwi problem i jakim sposobem podjąć leczenie, żeby chory nareszcie uwolnił się ze szponów nałogu. Dzięki nam dużo osób wyleczyło się i powróciło do swojego arkadyjskiego życia. Serdecznie zapraszamy do należącej do nas kliniki, gdzie każdy chory jest stawiany na postumencie przez lekarzy oraz załogę. Znajdź Medox w internecie!